HomePOLSKA

Sąd oddalił wniosek wyborczy przeciwko Morawieckiemu

Sąd oddalił wniosek wyborczy przeciwko Morawieckiemu

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej wobec premiera Mateusza Morawieckiego.

Pozew dotyczył słów, które premier wypowiedział kilka dni temu podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Zarzucił on wówczas koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów.

Sędzia Radosław Tukaj powiedział uzasadniając wyrok, że wypowiedź premiera była chwytem retorycznym. Tę wypowiedź należy odczytywać w takim aspekcie, że zapowiedzi wyborcze był takie, a ich realizacja była nie dość satysfakcjonująca – powiedział przewodniczący składu orzekającego. W związku z tym można powiedzieć, że nie było żadnych dróg i mostów, bo takie zapowiedzi, jakie miały być, prezentowały zdecydowanie inną wizję, która miała być, a się nie odbyła – dodał sędzia Tukaj.

Była to druga rozprawa w tej sprawie. W czwartek Sąd Okręgowy wniosek oddalił, ponieważ – w ocenie sądu – nie spełniał wymogów, aby rozpatrywać go w trybie wyborczym. W piątek Sąd Apelacyjny uznał inaczej i zdecydował o odesłaniu sprawy do pierwszej instancji w celu ponownego rozpoznania.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/kj

COMMENTS