Sąd na Florydzie: zakaz palenia medycznej marihuany jest niekonstytucyjny

Sąd na Florydzie: zakaz palenia medycznej marihuany jest niekonstytucyjny

Sąd okręgowy w hrabstwie Leon na Florydzie orzekł, że obowiązujący w tym stanie zakaz palenia medycznej marihuany jest niekonstytucyjny.

Sędzia Karen Gievers oświadczyła, że pacjenci na Florydzie “mają prawo do używania medycznej marihuany do leczenia wyniszczających dolegliwości medycznych zgodnie z zaleceniami certyfikowanych lekarzy, w tym do palenia marihuany w miejscach prywatnych”.

Mieszkańcy Florydy opowiedzieli się za legalizacją medycznej marihuany w 2016 roku. W przyjętej wówczas poprawce do stanowej konstytucji stwierdzono, że legislatura i lokalne władze mogą ograniczyć dostęp do niej jedynie w miejscach publicznych.

W ubiegłym roku legislatura, powołując się na ryzyko zdrowotne, wprowadziła zakaz palenia medycznej marihuany. Przepisy, które w czerwcu podpisał gubernator Rick Scott, mówiły, że pacjenci mogą używać marihuany tylko poprzez waporyzację, a także w formie jedzenia, olejów, sprejów i nalewek. John Morgan, który przewodził staraniom mającym na celu legalizację medycznej marihuany na Florydzie, dwa tygodnie później złożył pozew w sądzie.

Departament Zdrowia odwołał się już od decyzji sędzi Gievers.

(łd)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0