HomePOLSKA

Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję ws. Marszu Niepodłegłości

Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję ws. Marszu Niepodłegłości

Warszawski Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego ws. legalności Marszu Niepodłegłości. Zażalenie stołecznego ratusza zostało oddalone. “Marsz Niepodległości idzie jak co roku” – napisał na twitterze prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, napisała na twitterze, że szanuje tę decyzję. “Naszym obowiązkiem jako władz Warszawy było zwrócenie uwagi na wszelkie wątpliwości co do tego, czy 11 listopada mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczeństwo” – podkreśliła. Prezydent stolicy dodała, że “teraz pełna odpowiedzialność za zabezpieczenie marszu spoczywa na rządzących”.
Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości w środę. W czwartek sąd uchylił tę decyzję. Ratusz złożył zażalenie.
Wrótce po decyzji prezydent Warszawy, zakazującej Marszu Niepodległości, prezydent i premier ogłosili organizację państwowego marszu na tej samej trasie. Wczoraj rząd i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wypracowały porozumienie w sprawie wspólnego marszu. Uczestnicy Biało-Czerwonego Marszu oraz Marszu Niepodległości zgromadzą się o godzinie 14.00 na Rondzie Dmowskiego. Na godzinę 15.00 przewidziane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, po czym marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego.

IAR/jjCOMMENTS