13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Są zarzuty dla drugiego podejrzanego w sprawie Tomasza Komendy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa postawiła prokuratura Norbertowi B. To drugi podejrzany w sprawie, w której niesłusznie skazano Tomasza Komendę.

Norbert B. został dziś zatrzymany we Wrocławiu. Zastępca prokuratora generalnego Beata Marczak podkreśliła, że w 1996 roku zatrzymany przebywał na tej samej dyskotece, co zgwałcona i zamordowana potem 15-latka. „To mężczyzna, który zamieszkiwał w pobliżu miejscowości, w której doszło do zabójstwa, który w chwili czynu miał 19 lat” – powiedziała prokurator Marczak dodając, że trwają czynności procesowe z zatrzymanym.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, oświadczył, że wymiar sprawiedliwości popełnił przed wielu laty straszliwy błąd, oskarżając i skazując za zabójstwo nastolatki Tomasza Komendę. Teraz jednak błędy są naprawiane i, jak powiedział minister, dzięki benedyktyńskiej „pracy prokuratorów i policjantów możemy mówić o kolejnym przełomie”. Zbigniew Ziobro wyjaśnił, że prokuratorzy postanowili wytypować wszystkich mężczyzn, którzy w 1996 roku mieszkali w okolicach dolnośląskiej wsi Miłoszyce, gdzie dokonano zbrodni, i mieli wtedy co najmniej 15 lat. Wszyscy zostali przesłuchani i pobrano od nich próbki do badań genetycznych. Po przeprowadzeniu analiz wytypowano podejrzanego.

Zbigniew Ziobro poinformował, że trwają poszukiwania trzeciej osoby, która mogła mieć związek ze zbrodnią. Dodał, że dzięki determinacji prokuratorów i postępowi nauki można w dalszym ciągu prowadzić czynności śledcze. Minister podkreślił, że wszyscy sprawcy zbrodni w Miłoszycach powinni zostać surowo ukarani, a Tomasz Komenda powinien uzyskać zadośćuczynienie.

31 grudnia 1996 roku w Miłoszycach zgwałcono i zamordowano 15-letnią dziewczynkę. W 2004 roku skazano za tę zbrodnię na 25 lat więzienia Tomasza Komendę. W połowie marca bieżącego roku skazany został zwolniony z więzienia, a 16 maja uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Według prokuratury, Tomasz Komenda nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. Głównym podejrzanym jest zatrzymany w czerwcu zeszłego roku Ireneusz M.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520