17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Są wolne etaty, nie ma chętnych do pracy…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około 200 miejsc czeka na chętnych do pracy w stołecznej straży miejskiej. Początkujący strażnik dostaje 2055 zł brutto, na ostatnie ogłoszenia o pracę zgłosiło się jedynie kilka osób.

Strażnik miejski musi mieć co najmniej średnie wykształcenie, ukończone 21 lat, obywatelstwo polskie, zaświadczenie o niekaralności i uregulowany stosunek do służby wojskowej. Najlepiej żeby znał przynajmniej jeden język obcy, posiadał prawo jazdy kat. B, licencję pracownika ochrony lub doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych. To nie koniec wymagań. Do tego dochodzą 12-godzinne zmiany, nocki oraz dyżury świąteczne.

 

Dodatkowo pożądana jest ogólna wiedza na temat działalności Straży Miejskiej m.st. Warszawy, wiedza o społeczeństwie, Warszawie (w tym znajomość topografii), Polsce i świecie oraz bardzo dobra znajomość przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. I wszystko za 2055 zł brutto (około 1500 zł. netto) dla początkującego funkcjonariusza. To nie jest dużo.

 

– Aktualnie prowadzimy nabór na stanowiska aplikantów. Rekrutacja zakończy się 9 czerwca – mówi Monika Niżniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jak dodaje, kwota o której mowa powyżej, to podstawowa pensja, do której dochodzą premie, dodatki za staż pracy a także pakiet opieki medycznej, dofinansowanie do nauki czy 13 pensja. Po trzech miesiącach pracy i i zdaniu egzaminu aplikant może liczyć na dodatkową premię w wysokości 300 zł brutto. Podstawa pensji brutto zmienia się po roku wraz ze zmianą stanowiska z aplikanta na młodszego strażnika i podpisaniem umowy na czas nieokreślony.

 

Skąd brak zainteresowania pracą? Zdaniem rzeczniczki, wynika to ze zmian na stołecznym rynku pracy. W Warszawie jest bardzo niskie bezrobocie, – Wymagania wobec strażników są spore, a pensja niestety niezbyt wygórowana. Zakres obowiązków jest bardzo szeroki, bo to nie tylko i wyłącznie walka z nieprawidłowym parkowaniem i na różnego rodzaju wyzwania trzeba być po prostu gotowym. Mentalnie i fizycznie – tłumaczy Monika Niżniak.

 

 

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520