12 C
Chicago
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Rzymkowski (Kukiz’15): Prezydent powinien zawetować nowelizację Kodeksu karnego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski powiedział, że prezydent powinien zawetować lub odesłać do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację Kodeksu karnego. Nowelizacja, przewidująca między innymi wprowadzenie bezwzględnej kary dożywocia, została cztery dni temu uchwalona przez Sejm.

Poseł Rzymkowski wyjaśnił w radiowej Jedynce, że nie chodzi mu o treść nowelizacji, ale o sposób jej uchwalenia. „Proces legislacyjny jest obarczony, w mojej ocenie, bardzo daleko idącymi, rażącymi błędami i to będzie skutkowało, moim zdaniem, bardzo daleko idącymi konsekwencjami, gdyby te przepisy zostały wprowadzone do polskiego porządku prawnego” – powiedział poseł Kukiz’15. Dodał, że w czasie prac nad nowelizacją nie zrealizowano regulaminu Sejmu. Zdaniem gościa Jedynki, gdyby nowelizacja weszła w życie, to przestępcy, skazani na mocy nowych przepisów, mogliby się skutecznie odwoływać do Trybunału w Strasburgu.
Przyjęta przez Sejm nowelizacja podnosi górną granicę kary za zgwałcenie dziecka do 30 lat więzienia. Kara za wykorzystanie seksualne dziecka została podniesiona z 12 do 15 lat więzienia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR1/Siekaj/sjo

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520