HomeKultura

Rzym upamiętni Ennio Morricone, nadając jego imię jednej z sal lub całemu kompleksowi “Auditorium”

Rzym upamiętni Ennio Morricone, nadając jego imię jednej z sal lub całemu kompleksowi “Auditorium”

Rzym upamiętni w szczególny sposób zmarłego 6 lipca Ennio Morricone, włoskiego kompozytora filmowego, laureata dwóch Oskarów. Morricone urodził się w Rzymie i tam spędził całe życie. Jego imię otrzyma jedna z sal koncertowych wybudowanego w 2002 roku rzymskiego Auditorium albo też – jak chce część radnych miasta – cały kompleks. Auditorium jest jednym z najważniejszych miejsc muzycznej kultury Włoch.
Autorem inicjatywy są władze Rzymu. Burmistrz Virginia Raggi zapewniła, że przygotowania już się rozpoczęły. “Chcemy upamiętnić geniusza, który tyle dał Rzymowi i Włochom, łącząc jego nazwisko z miejscem, które stało się międzynarodowym symbolem kultury i sztuki” – napisała na portalu społecznościowym.
Przewodnicząca komisji kultury rzymskiego Kapitolu dodała: “Jego muzyka jest częścią naszego życia, naszych wspomnień i emocji; kochają ją wszystkie pokolenia”.
Ennio Morricone zmarł w wieku 91 lat. Jeszcze przed wypadkiem, w wyniku którego trafił do szpitala, zostawił własnoręcznie napisany testament – przesłanie, w którym napisał: “Odchodzę, nie chcąc przeszkadzać”. Rodzina powiadomiła, że pogrzeb kompozytora, zgodnie z jego wolą, będzie miał charakter prywatny.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Urszula Rzepczak, Polsat News/d rydz/w zr

COMMENTS