HomePOLSKA

“Rzeczpospolita”: Jedna trzecia wyborców Hołowni będzie bardzo trudna do pozyskania dla Trzaskowskiego

“Rzeczpospolita”: Jedna trzecia wyborców Hołowni będzie bardzo trudna do pozyskania dla Trzaskowskiego

Z badań sztabu PiS wynika, że co najmniej jedna trzecia wyborców Hołowni będzie bardzo trudna do pozyskania dla Trzaskowskiego – czytamy w czwartkowej “Rzeczpospolitej”. – To ok. 800 tysięcy ludzi, którzy mogą planować zostanie w domu albo oddanie głosu na prezydenta Andrzeja Dudę – przekonują sztabowcy.

Szymon Hołownia zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich, głosowało na niego 13,9 proc. wyborców. Tym samym to o jego elektorat toczy się najbardziej zacięta walka. Z badań zrealizowanych na zlecenie PiS wynika, że jedna trzecia wyborców Hołownia może nie zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. To ponad 800 tys. wyborców o których przychylność chce powalczyć Andrzej Duda.

 

Jak podaje “Rzeczpospolita”, sztab szacuje, że “ta grupa jest podatna na argumenty dotyczące ryzyka kohabitacji i docenia osiągnięcia rządu Mateusza Morawieckiego, np. w walce z epidemią”. To do nich swoje przesłanie ma kierować premier Morawiecki, który od kilku dni odwiedza miasta powiatowe (ostatnio w woj. lubelskim, mazowieckim i podlaskim).

 

Szymon Hołownia przyznał, że nie zagłosuje w drugiej turze wyborów na Andrzeja Dudę, ale odda głos na “mniejsze zło”.

 

aip

COMMENTS