HomePOLSKA

Rzeczpospolita: 100 tys. zł za głowę Ziobry

Rzeczpospolita: 100 tys. zł za głowę Ziobry

Rzeczpospolita pisze, że handlarz dopalaczami zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości. 28-letni Jan S. miał oferować za śmierć Zbigniewa Ziobry 100 tys. złotych. To właśnie człowiek wynajęty do zabójstwa, dostarczył w tej sprawie dowodów śledczym, po tym gdy został złapany w akcji przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, handlującej dopalaczami, w której działał Jan S.

Jan S. który ukrywał się w Holandii, jest poszukiwany w całej Europie na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Według zeznań świadka, Jan S. miał mówić o Zbigniewie Ziobrze, że zmieniając prawo, “zepsuł mu interes”. Według wynajętego do zabójstwa, Jan S. uznał, że zabójstwo ministra rozwiąże jego problemy i pozwoli mu działać.

Jan S. mimo młodego wieku, rozprowadzał dopalacze na masową skalę. Za pośrednictwem sklepu internetowego, sprzedał je 16 tysiącom osób. Jak ustaliła Rzeczpospolita, spośród tych osób, kilka skończyło tragicznie. 16-letni Filip z Warszawy zmarł po użyciu środka o nazwie BUC8. Badane są też wątki ciężkich zatruć 10 i 15-latka.

IAR/Rzeczpospolita

COMMENTS