HomePOLSKA

Rzecznik rządu: Mamy samodzielną większość, a rząd formuje Sejm, a nie Senat

Rzecznik rządu: Mamy samodzielną większość, a rząd formuje Sejm, a nie Senat

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapewnia, że wynik Prawa i Sprawiedliwości daje tej partii samodzielną większość w Sejmie. Po przeliczeniu głosów z 99,49 procent obwodowych komisji wyborczych, Prawo i Sprawiedliwość zdobywa w wyborach do Sejmu 43,76 procent głosów.

Piotr Müller po wyjściu z siedziby PiS w Warszawie podkreślał, że kluczowy jest wynik sejmowy. “Rząd formułuje Sejm, po drugie mamy samodzielną większość” – powiedział rzecznik rządu. “Największy wynik wyborczy w historii Rzeczypospolitej, to tylko powód do radości i do podziękowań dla wszystkich Polaków, że zdecydowali, by Prawo i Sprawiedliwość otrzymało największy w historii wynik do Sejmu” – dodał Piotr Mueller.

Minister zadeklarował, że jego ugrupowanie “spokojnie sformuje” rząd. Jak dodał, należy też poczekać na oficjalne wyniki wyborów do Senatu. Według nieoficjalnych doniesień, partie opozycyjne zdobyły 51 mandatów, co daje im większość w 100-osobowej izbie.

“Zakładam, że partie polityczne są gotowe do jakiegoś kompromisu, jeżeli nawet miałaby być inna sytuacja w Senacie. Natomiast nie znam oficjalnych wyników, zobaczymy” – mówił Piotr Mueller. Wcześniej polityk zadeklarował, że skład nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości zostanie ogłoszony w ciągu 2-3 tygodni.

Po przeliczeniu głosów z 99,49 procent obwodowych komisji wyborczych w głosowaniu do Sejmu, znamy też wyniki pozostałych ugrupowań. Koalicja Obywatelska ma według tych cząstkowych wyników 27,24 procent. SLD – 12,52 procent. PSL – 8,58 procent, a Konfederacja – 6,79 procent.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Karol Darmoros/Siekaj

COMMENTS