HomePOLSKA

Rzecznik prezydenta o Marszu Niepodległości

Rzecznik prezydenta o Marszu Niepodległości

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy zapewnia, że tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą “celebrowane z godnością”. Na antenie Polskiego Radia 24 prezydencki minister podkreślał wysoką rangę tego wydarzenia. “Od pięciu lat 11 listopada jest świętowany z największymi honorami i szacunkiem. To jest wielkie święto Polski i Polaków. Ten proces cały czas trwa. Z całą pewnością w tym roku święto będzie obchodzone w sposób bardzo, ale to bardzo godny” – mówił rzecznik Andrzeja Dudy.
Błażej Spychalski wyraził nadzieję, że jedno z najważniejszych wydarzeń 11 listopada, czyli Marsz Niepodległości w Warszawie, będzie miał uroczystą i podniosłą oprawę. “W zeszłym roku marsz w Warszawie skupiał uwagę mediów. Jestem przekonany, że w tym roku wydarzenie będzie miało równie podniosłą i uroczystą oprawę. To jest ważny element naszej tożsamości narodowej” – mówił prezydencki minister w PR24.
W tym roku Marsz Niepodległości nie będzie miał charakteru państwowego. Wciąż nie zapadła decyzja o ewentualnym udziale w marszu prezydenta Andrzeja Dudy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PM/to/

COMMENTS