HomePOLSKA

Rzecznik Praw Dziecka zbada sprawy przedstawione w filmie “Nic się stało”

Rzecznik Praw Dziecka zbada sprawy przedstawione w filmie “Nic się stało”

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zapowiedział, że zażąda od prokuratury i sądów akt spraw przedstawionych w filmie Sylwestra Latkowskiego “Nic się nie stało”. Dokument, który miał wczoraj premierę w TVP 1, przedstawia kulisy pedofilii w społeczności polskich celebrytów i biznesmenów.

Mikołaj Pawlak powiedział w TVPInfo, że zgromadzony materiał posłuży Państwowej Komisji do spraw pedofilii. “W związku z ostatnimi filmami żądam od prokuratur i sądów, które zajmowały się tego typu sprawami, wszystkich akt spraw” – zapowiedział Rzecznik Praw Dziecka. Dodał, że zespół prawników zbada, jakie wątki w sprawach nie były poruszone i dlaczego.

W poniedziałek (18.05.) Rzecznik Praw Dziecka powołał doktora habilitowanego Błażeja Kmieciaka na stanowisko członka Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Państwową komisję do spraw pedofilii powołano w 2019 roku. Zgodnie z wrześniową ustawą o jej powołaniu, komisja ma być siedmioosobowa. Jej pozostali członkowie mają zostać powołani przez Sejm, Senat, prezydenta i szefa rządu.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVPInfo/d mk/w dw

COMMENTS