10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Rzecznik praw dziecka proponuje przesunięcie terminu składania dokumentów do szkół średnich

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rzecznik praw dziecka chce przesunięcia terminu składania dokumentów do szkół średnich. Mikołaj Pawlak uważa, że taki krok rozwiązałby problem gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy z powodu strajku nauczycieli nie mogliby napisać egzaminów w wyznaczonych terminach. Rzecznik zaapelował do premiera i minister edukacji narodowej, by do przesunięcia terminu zobowiązali kuratorów oświaty wszystkich województw.

Wówczas – zdaniem Mikołaja Pawlaka – wszystkim uczniom zostanie zapewniona równość wobec prawa, a ich przyjęcie do szkół będzie uzależnione tylko od wyników egzaminów. RPD powiedział, że sytuacja, w której uczniowie nie mogliby podejść do egzaminów z powodu niezależnego od siebie, naruszałaby ich prawa.

Mikołaj Pawlak cieszy się także, że strona rządowa i związkowa zdecydowały się kontynuować rozmowy dziś o 15.00. Zaoferował też swoją pomoc w negocjacjach i zaprosił obie strony do spotkania w biurze Rzecznika Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak zaproponował także swój udział jako mediatora w pertraktacjach rządu ze związkami. Do współpracy zaprosił też Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. „To jest ten moment, kiedy my, rzecznicy, powinniśmy, pokazać jak działają nasze uprawnienia konstytucyjne – i skorzystać z nich” – oświadczył Rzecznik Praw Dziecka.

Wicepremier Beata Szydło zaprosiła dziś związkowców, którzy nie podpisali umowy z rządem, na dotyczące podwyżek dla nauczycieli. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz potwierdził, że przedstawiciele związku stawią się w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” o godz. 14.45.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)hm/mitro/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520