HomeMazowieckie

Rzecznik Praw Dziecka chce wyjaśnień od władz Warszawy ws. LGBT

Rzecznik Praw Dziecka chce wyjaśnień od władz Warszawy ws. LGBT

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak pyta władze Warszawy o deklarację LGBT Plus. Jak mówił na konferencji prasowej, wielu rodziców jest zaniepokojonych zapisami dokumentu.

Rzecznik mówił, że zwrócił się do prezydenta Warszawy, aby ten podał podstawy prawne podpisanej przez niego deklaracji. Jak podkreślał, dokument powołuje się na standardy Światowej Organizacji Zdrowia, a te obowiązują “decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem”. Zdaniem rzecznika, należy postawić pytanie czy samorząd terytorialny może być “decydentem w sprawie treści edukacyjnych”.

Prezydent Warszawy podpisał deklarację LGBT Plus z przedstawicielami mniejszości 19 lutego. Wśród założeń dokumentu jest wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej we wszystkich szkołach oraz pomoc dzieciom i młodzieży LGBT prześladowanej z powodu orientacji lub tożsamości płciowej. Propozycje krytykuje między innymi Prawo i Sprawiedliwość. Na sobotniej konwencji prezes partii Jarosław Kaczyński mówił, że tego typu zapisy mogą doprowadzić do “wczesnej seksualizacji dzieci”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/kj

COMMENTS