HomeŚwiat

Rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow : Moskwa chce, aby Unia Europejska była przewidywalnym partnerem

Rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow : Moskwa chce, aby Unia Europejska była przewidywalnym partnerem

Moskwa chce, aby Unia Europejska była przewidywalnym partnerem – oświadczył rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow dodał, że Rosji zależy na integralności samej Unii i państw ją tworzących.

W ten sposób kremlowski rzecznik odniósł się do referendów niepodległościowych zorganizowanych w północnych regionach Włoch. „Rosja jest zainteresowana tym, żeby Unia Europejska była zintegrowanym, przyjaźnie nastawionym i przewidywalnym partnerem” – stwierdził Dmitrij Pieskow. Współpracownik Władimira Putina odrzucił oskarżenia o ingerowanie Rosji w wewnętrzne procesy innych państw. Takie zarzuty pojawiły się przy okazji kolejnych kampanii wyborczych między innymi w: USA, Niemczech, Francji, a także w trakcie referendów niepodległościowych w: Katalonii, Lombardii i Wenecji. Wcześniej Czarnogóra oskarżyła Moskwę o próbę przeprowadzenia zamachu stanu.

„Rosja nie ma zamiaru wtrącania się w wewnętrzne sprawy innych krajów” – tłumaczył na konferencji prasowej w Moskwie Dmitrij Pieskow. Odnosząc się do podobnych zarzutów jednego z dzienników wydawanych w Republice Południowej Afryki, nazwał tego typu oskarżenia -„kolejnym przejawem rusofobii”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa//mcm/COMMENTS