HomePOLSKA

Rzecznik CBA: Roman G. nadal przebywa pod opieką lekarzy

Rzecznik CBA: Roman G. nadal przebywa pod opieką lekarzy

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że zatrzymany wczoraj adwokat i były polityk Roman G. nadal przebywa pod opieką lekarzy. Roman G. trafił wczoraj po południu do jednego z warszawskich szpitali. Adwokat stracił przytomność podczas przeszukania swojej willi w podwarszawskim Józefowie. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek między innymi biznesmena Ryszarda K. i adwokata Romana G. w związku z prowadzonym przez wrocławską delegaturę CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Stanisław Żaryn wyjaśniał, że o tym co dalej będzie się działo z Romanem G. decyzje będą podejmować lekarze. “Prokuratura i CBA będą podejmowały decyzje w zależności od opinii lekarskich i wyników badań”. Zarazem – wyjaśniał Żaryn – wszystkie czynności w domu Romana G. zostały przeprowadzone przed zasłabnięciem adwokata.

Stanisław Żaryn dodał, że po zakończeniu czynności wobec innych zatrzymanych w tej sprawie, postawieni zostaną przed prokuratorem. “To prokuratura regionalna w Poznaniu będzie informowała o dalszych czynnościach i etapach śledztwa. Wszyscy zatrzymani muszą zostać doprowadzeni do Prokuratury i przesłuchani”.

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Rozbita grupa miała wyrządzić szkodę spółce giełdowej na kwotę ponad 90 milionów złotych.

TVPInfo/IAR/ #Banach/ w sk

COMMENTS