HomePOLSKA

Rzeczniczka Orszaku Trzech Króli: Marsze zgromadziły 1,3 miliona uczestników

Rzeczniczka Orszaku Trzech Króli: Marsze zgromadziły 1,3 miliona uczestników

Blisko 1,3 miliona osób wzięło udział w dzisiejszych Orszakach Trzech Króli. W tym roku wydarzenie odbyło się w blisko dziewięciuset miejscowościach w kraju i za granicą.

Rekordową frekwencję odnotowano w Warszawie, gdzie ulicami Śródmieścia przemaszerowało około 90 tysięcy osób.

Orszak Trzech Króli jest organizowany w Polsce od 12 lat. Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej rzeczniczka Orszaku Jolanta Stachacz, coroczne wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. “Z jednej strony Orszak Trzech Króli jest młodą inicjatywą, ale możemy ją już nazwać tradycją. Dociera do nas wiele sygnałów, że ludzie nie wyobrażają sobie szóstego stycznia bez tego wydarzenia” – powiedziała Jolanta Stachacz.

“Bardzo cieszymy się z tego, że przybywa nam miejscowości. Tylko w tym roku Orszak Trzech Króli odbył się w kolejnych 120 miejscowościach w Polsce. Tym samym przybywa ludzi, którzy szóstego stycznia spotykają się na ulicach, wspólnie świętują i kolędują” – dodała.

Hasłem tegorocznego pochodu były słowa kolędy “Cuda, cuda ogłaszają”. Organizatorzy podkreślają, że celem Orszaku Trzech Króli jest zamanifestowanie przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

W Polsce wydarzenie zorganizowano w 872 miejscowościach. Pochody zorganizowano również w 21 miastach za granicą; między innymi w Chicago, Quito i Monachium.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Mytlewski/mt

COMMENTS