HomePOLSKA

Rzeczniczka Lasów Państwowych: Zakaz obowiązuje także myśliwych

Rzeczniczka Lasów Państwowych: Zakaz obowiązuje także myśliwych

W Polsce wprowadzono zakaz wstępu do lasów, gdyż wiele osób łamało zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie epidemii. Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska przypomniała w TVP Info, że Lasy Państwowe apelowały, aby rozsądnie zachowywać się w kompleksach leśnych. Nie wszyscy jednak do nowych przepisów się stosowali.

“Ostatnie dni pokazały, że w wielu miejscach w polskich lasach organizowano pikniki, ogniska, grille, duże wycieczki”- powiedziała Anna Malinowska. Dodała, że w związku z tym, iż w przyszłym tygodniu ma być bardzo ciepło, istniała obawa, że sytuacja się pogorszy. Anna Malinowska powiedziała, że w lesie nie ma koronawirusa, ale ludzie, którzy przychodzą do lasu, mogą go mieć i się zakażać.

Zakaz wstępu do lasu obowiązuje do 11 kwietnia, czyli do Wielkiej Soboty. Rzeczniczka Lasów Państwowych podkreśliła, że zakaz obowiązuje także myśliwych. Nie dotyczy natomiast pracowników Lasów Państwowych, osób prowadzących badania naukowe i tych, którzy mieszkają na terenach leśnych. Oprócz Lasów Państwowych, zamknięte zostały także polskie m.in. parki narodowe.

Przestrzeganie zakazu będzie egzekwować straż leśna. Anna Malinowska powiedziała, że strażnicy będą przede wszystkim pouczać. Mogą jednak wystawiać mandaty w wysokości do 500 złotych. Strażnicy mogą też wystosować wniosek do inspekcji sanitarnej, która może nałożyć karę od 5 do 30 tysięcy złotych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/d Siekaj/w dyd

COMMENTS