HomePOLSKA

Rządowe propozycje podwyżek dla służb mundurowych

Rządowe propozycje podwyżek dla służb mundurowych

Minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński, przedstawił propozycje podwyżek dla służb mundurowych.

W opublikowanym w Internecie wystąpieniu do funkcjonariuszy minister powiedział, że mogliby oni otrzymać od pierwszego lipca przyszłego roku 253 złote podwyżki. Oprócz tego, w ramach modernizacji służb mundurowych, otrzymają od pierwszego stycznia średnio po 309 złotych podwyżki.

Joachim Brudziński zaproponował też wprowadzenie od 1 lipca przyszłego roku pełnych płatnych nadgodzin dla wszystkich służb MSWiA. Policjanci, strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej, służący na “pierwszej linii”, otrzymywaliby sto procent wynagrodzenia za pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego, a za kolejne dni 80 procent wynagrodzenia. Resort chce też wprowadzić zasadę, że funkcjonariusz będzie mógł przejść na emeryturę “mundurową” po 25 latach służby niezależnie od wieku.

Minister Brudziński wyraził przekonanie, że uda się osiągnąć porozumienie ze związkami zawodowymi pracowników MSWiA. Od 16 lipca trwa akcja protestacyjna, zorganizowana przez Radę Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Wśród postulatów związkowców są podwyżki płac.

IAR/Internet/Siekaj/to/COMMENTS