HomePOLSKA

Rząd przedstawi program o nazwie “Plan dla wsi”. To pierwszy etap dużego planu rozwoju wsi

Rząd przedstawi program o nazwie “Plan dla wsi”. To pierwszy etap dużego planu rozwoju wsi

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Głogowa (województwo kujawsko-pomorskie), że rząd przedstawi program o nazwie “Plan dla wsi”. Szef rządu podkreślił, że będzie to pierwszy etap dużego planu rozwoju wsi, za który będzie odpowiedziany minister rolnictwa Jan Ardanowski.

Mateusz Morawiecki powiedział, że opracowywane są mechanizmy kompensacji dla tych, którzy zostali dotknięci suszą, aby jeszcze w tym roku przekazać im środki. Premier zaapelował także do gmin, żeby tworzyły komisje wyceny poszczególnych strat. Mateusz Morawiecki powiedział, że w tych przypadkach, gdzie wystąpiła klęska urodzaju, rząd chce zaproponować specjalne mechanizmy w postaci utworzenia krajowej grupy spożywczej.
Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jesienią wejdzie w życie ustawa o handlu detalicznym. Podkreślił, że według jej zapisów będzie możliwa sprzedaż wyrobów rolniczych w wielu punktach.
Rządowy plan dla wsi przewiduje, między innymi, większe dopłaty do paliwa rolniczego i utworzenie narodowego holdingu spożywczego.
Wczoraj rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy, która ma ukrócić proceder przepakowywania sprowadzonych z zagranicy owoców i warzyw i sprzedawania ich jako polskie. Dzięki nowym przepisom zwiększy się kontrola nad niektórymi rynkami rolnymi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/zr

COMMENTS