21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Rząd podjął rozmowy ze stroną amerykańską o zakupie nowoczesnych myśliwców F35

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rząd podjął rozmowy ze stroną amerykańską o zakupie nowoczesnych myśliwców F35 – poinformował w Radiu Szczecin prezydent Andrzej Duda.

Zwierzchnik sił zbrojnych w 20-lecie wstąpienia Polski do NATO podkreślał, że dla Zjednoczonej Prawicy modernizacja armii jest sprawą niezwykle istotną – choć wymagającą czasu i ogromnych nakładów finansowych. „Szczególnie, że trzeba walczyć z zaniedbaniami z poprzednich lat” – zwracał uwagę prezydent Duda.

„Jak ja słyszę narzekania poprzedniego ministra obrony narodowej z czasów poprzedniego rządu na samoloty Mig-29, to ja się pytam, panie ministrze, to o czym pan myślał, kiedy w 2011 roku podejmował pan decyzję o funkcjonowaniu tych samolotów poza ich normalne resursy? Wtedy nie było tego problemu? Wtedy nie przewidział pan, że te samoloty staną się niebezpieczne i że kwestia ich dalszych remontów będzie sprawą wątpliwą? Dlaczego wtedy nie przewidzieliście pieniędzy na modernizację polskiej armii?” – powiedział prezydent. Podkreślił przy tym, że rząd Zjednoczonej Prawicy modernizuje siły zbrojne.

„Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zadeklarował jasno i wyraźnie, że chce żeby Polska kupiła samoloty piątej generacji. Będziemy się w najbliższym czasie o to starali. Już podjęliśmy w sprawie samolotów F-35 rozmowy ze stroną amerykańską” – powiedział prezydent.

Andrzej Duda zaznaczyl, że Polska podpisała umowę na zakup systemów artylerii rakietowej HIMARS i systemów obrony przeciwlotniczej Patriot. Zwrócił również uwagę, że rząd przyjął uchwałę o zwiększeniu wydatków na obronność ponad wymagane przez NATO 2 procent PKB – do 2,5 procent PKB do 2030 roku.

IAR/Andrzej Kutys, Radio Szczecin///pp/buch

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520