26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Rząd: Od przyszłego roku automatyczne rozliczanie PIT-ów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rząd przyjął projekt ustawy, który umożliwi automatyczne rozliczanie PIT-ów. W przyszłym roku, w rozliczeniach za 2018 rok, Krajowa Administracja Skarbowa po raz pierwszy przygotuje wypełnione roczne zeznanie podatkowe bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku przez podatnika. Z wypełnionym przez KAS zeznaniem podatnik będzie się mógł zapoznać na Portalu Podatkowym od 15 lutego.

 

W opublikowanym komunikacie kancelaria premiera poinformowała, że wprowadzenie nowego rozwiązania oznacza, że blisko jedna czwarta podatników rozliczających się indywidualnie i niekorzystających z żadnych ulg i odliczeń nie będzie musiała nic robić, aby rozliczyć się z fiskusem za ubiegły rok. Kolejne 25 procent podatników, na przykład osoby rozliczające się wspólnie z małżonkiem i nie korzystające z żadnych ulg i odliczeń, będzie mogło zakończyć coroczne rozliczenie podatkowe za pomocą dwóch kliknięć.
Krajowa Administracja Skarbowa wypełni zeznania podatkowe bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły oraz danych znajdujących się w rejestrach KAS. Zeznania zostaną przygotowane dla wszystkich podatników i każdy będzie mógł zdecydować, czy chce z nich skorzystać, czy woli samodzielnie wypełnić i złożyć zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego.
Od rozliczeń za 2019 rok automatycznie będą wypełniane także zeznania podatkowe na formularzach: PIT-36, PIT-36L lub PIT-28.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Arkadiusz Augustyniak/mitro

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520