HomePOLSKAMazowieckie

Rząd nie przyjął stanowiska ws. Brexitu

Rząd nie przyjął stanowiska ws. Brexitu

Rząd na razie nie zajął się sprawą Brexitu. Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu rządu miała przyjąć stanowisko w sprawie negocjacji warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek tłumaczył na konferencji prasowej, że stanowisko Polski na pewno wkrótce zostanie przygotowane. Pytany, dlaczego ministrowie nie zajęli się tym zagadnieniem dziś odpowiedział, że stanowisko wymaga jeszcze dopracowania.
Zgodnie z decyzją ministrów polskie stanowisko musi być jeszcze uzupełnione o kilka przepisów przejściowych, dotyczących przyszłych, kierunkowych regulacji zwiazanych z relacjami pomiędzy Wielką Brytanią a Unią. Rafał Bochenek podkreślił, że jest to kwestia niedługiego czasu i sprawa znów stanie na Radzie Ministrów.
Rzecznik rządu dodał, że brexit to zjawisko, które wydarzy się, gdy Wielka Brytania złoży odpowiednie dokumenty we właściwych instytucjach unijnych. Rafał Bochenek zapewnił, że wtedy Polska będzie uczestniczyć w negocjacjach, które mają określić działanie i kształt Unii po wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur wspólnotowych.
“Będziemy wtedy aktywnie uczestniczyć w tym procesie i artykułować swoje stanowisko” – podkreślił rzecznik rządu.

A.Drążkiewicz, Fot. Piotr Smoliński

COMMENTS