"> Rząd Angeli Merkel przyjął projekt ustawy migracyjno-azylowej - wiadomosci.com

Rząd Angeli Merkel przyjął projekt ustawy migracyjno-azylowej

Rząd Angeli Merkel przyjął projekt ustawy migracyjno-azylowej

Rząd Angeli Merkel przyjął projekt ustawy migracyjno-azylowej. Ma znacznie utrudnić migrantom celowe uchylanie się od wydanego nakazu wyjazdu z Niemiec. Chodzi o migrantów, którym odmówiono w Niemczech azylu.

Przedstawiając na konferencji prasowej w Berlinie zapisy ustawy minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zapewnił, że głównym powodem zaostrzenia przepisów jest zmuszenie migrantów do przestrzegania prawa. “Ten, kto jest egzekucyjnie zobowiązany do wyjazdu, ten musi nasz kraj opuścić. Jeżeli ten obowiązek prawny nie jest spełniony, to musi to wyegzekwować państwo. Chodzi o przestrzeganie rządów prawa” – powiedział Seehofer.
Migranci będą ostrzej karani za ukrywanie swojej tożsamości. Planowane jest przedłużenie tak zwanego aresztu deportacyjnego. Odmawiającym współpracy z organami państwa, lub próbującymi państwo oszukiwać będzie zmniejszana pomoc socjalna. Opozycja i niemiecki kościół ostro krytykują nowe przepisy, twierdząc, że są one niezgodne z prawem unijnym i prawami człowieka.
W roku 2018 deportowano z Niemiec 22 tysięcy migrantów, z ponad 230 tysięcy, którym odmówiono azylu i nakazano opuszczenie Niemiec.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)//Waldemar Maszewski, Berlin/mcm/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0