10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Rybnik: Mężczyzna skoczył z 10 piętra. Wcześniej próbował zabić kobietę?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na dziś zaplanowano sekcję zwłok 26-letniego mężczyzny, który w sobotę rano skoczył z balkonu na 10 piętrze bloku przy ulicy Dworek w Rybniku, a wcześniej prawdopodobnie potrącił kobietę na parkingu przy Makro. Śledczy prowadzą czynności, które pozwolą wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Te mogą okazać się jeszcze bardziej wstrząsające. – Wszczęliśmy postępowanie w kierunku usiłowania dokonania zabójstwa – zdradza nam Rafał Łazarczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.

 

Tragiczna sobota w Rybniku. Dwa dramaty rozegrały się w krótkim odstępie czasu. Najpierw, około godziny 6 rano potrącono kobietę na jednym z przysklepowych parkingów. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Wkrótce syreny służb mundurowych wyły już na osiedlu przy ulicy Dworek, gdzie z 10 pietra skoczył młody człowiek… Pod blokiem ujawniono zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej popełnił samobójstwo skacząc z balkonu. Rybniccy śledczy zabezpieczyli jego auto zaparkowane na osiedlu, bo prawdopodobnie właśnie ten samochód uczestniczył wcześniej w wypadku. – Do tego tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę nad ranem. Dyżurny rybnickiej policji otrzymał zgłoszenie o samobójstwie na osiedlu niedaleko centrum miasta. Policjanci ujawnili pod blokiem ciało młodego mężczyzny.

 

Przyjechała też załoga pogotowia ratunkowego, która potwierdziła zgon 26-latka – mówi sierżant sztabowy Dariusz Jaroszewski z rybnickiej policji. Dodaje, że obecna na miejscu prokurator zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna skoczył z balkonu na 10 piętrze. Niedaleko bloku było zaparkowane auto denata. Miało uszkodzony przód. Najprawdopodobniej to właśnie tym samochodem została potrącona kobieta. Do zdarzenia doszło chwilę wcześniej na parkingu przy rybnickim sklepie. 40-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. W tej sprawie wszczęto śledztwo – tłumaczy Jaroszewski.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności, które pozwolą wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Te mogą okazać się jeszcze bardziej wstrząsające. Z nieoficjalnych informacji przekazywanych przez mieszkańców Rybnika wynika, że mężczyzna i kobieta znali się wcześniej… – Prowadzimy w zasadzie dwa odrębne postępowania. Jedne w sprawie samobójstwa, drugie w sprawie zdarzenia z samochodem. To postępowanie wszczęliśmy w kierunku usiłowania dokonania zabójstwa – mówi Rafał Łazarczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.- Taka jest przyjęta kwalifikacja czynu po analizie zapisu monitoringu dodaje Rafał Łazarczyk. 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520