Ruszyła kultowa audycja “Lato z Radiem”

Ruszyła kultowa audycja “Lato z Radiem”

Od dziś do końca sierpnia, od poniedziałku do soboty między 9 a 12 Jedynka nadawać będzie “Lato z radiem”. Tegoroczna audycja to reporterzy każdego dnia w innym zakątku Polski, cztery maskotki – symbole Polskich Parków Narodowych, wyjątkowa „Strefa Gwiazd” w nowym, multimedialnym studiu i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Teatr Polskiego Radia specjalnie dla „Lata z Radiem” przygotował wyjątkowe słuchowisko na podstawie sagi o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii. Fani Andrzeja Sapkowskiego na pewno będą zachwyceni tym bardziej, że w konkursie „Wiedźmińskie zlecenie” od poniedziałku do piątku do wygrania będzie audiobook pt. „Sezon Burz”.
Na specjalne życzenie słuchaczy powróci popularny konkurs „Skojarzenia”. Nowością w programie będzie też „Strefa Gwiazd” – miejsce spotkań i rozmów z gwiazdami polskiej estrady, szeroko pojętej kultury i sportu, których nie tylko będzie można posłuchać, ale również zobaczyć w streamingu.
Reporterzy audycji „Lato z Radiem” przybliżać będą historie regionów wyróżniających się tradycjami i walorami krajobrazowymi. Przede wszystkim jednak bohaterami „Lata z Radiem” będą ludzie – pasjonaci, nietuzinkowi i wyjątkowi goście, przedstawiciele różnych, czasem rzadko spotykanych, fascynujących lub wymierających już zawodów.
Sobotnie audycje prowadzone będą ze studia plenerowego pełnego radiowych atrakcji. Jedną z nich z pewnością jest możliwość zdobycia do kolekcji jednej z czterech wyjątkowych maskotek audycji – symboli Polskich Parków Narodowych. Wśród nich: bielik, kozica, bóbr i salamandra. Przy studiu plenerowym w soboty będzie funkcjonowało Mobilne Centrum Słuchu, gdzie specjaliści laryngolodzy, audiolodzy i foniatrzy z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu wykonywać będą bezpłatne badania słuchu.
„Lato z Radiem” to także festiwal, który w tym roku będzie składać się z czterech dwudniowych wydarzeń, zorganizowanych w różnych miastach Polski. Pierwszy koncert odbędzie się 28-29 czerwca w Zakopanem, kolejne: 19-20 lipca w Pucku, 9-10 sierpnia w Stalowej Woli oraz będący finałem trasy – 30 i 31 sierpnia w Krakowie. Wśród gwiazd, między innymi, Kayah, Kortez, Muniek Staszczyk, Anita Lipnicka, Daria Zawiałow, Kapela ze Wsi Warszawa, Mazolewski/Porter, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Perfect, Voo Voo, Warszawskie Combo Taneczne i Włodek Pawlik Trio.
Kultowa audycja na antenie radiowej Jedynki emitowana jest od 1971 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska & Małgorzata Wosiek/gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0