HomeBoston

Ruszają opryski przeciw komarom w części Bostonu

Ruszają opryski przeciw komarom w części Bostonu

Po stwierdzeniu pierwszych przypadków EEE Końskiego zapalenia opon mózgowych (EEE, Eastern equine encephalitis) oraz Wirusa Zachodniego Nilu (West Nile Virus), rozpoczęto opryski przeciwko komarom. Obie choroby przenoszone są właśnie przez te owady.

Opryski przeciw komarom zaczną się w West Roxbury w okolicach ulic Centre, Grove, Washington oraz Lagrange. Dodatkowo opryski prowadzone będą przy Enneking Parkway, Turtle Pond Parkway oraz Hyde Parku.

Suffolk County Mosquito Project, która prowadzi opryski, zaleca aby pozostać przez ten czas w domu, zamknąć okna i przeczekać kilka do kilkunastu minut nim areozol opadnie. Środek użyty do walki z komarami to “sumithrin” i chociaż nie wpływa w żaden znaczący sposób na ludzkie zdrowie ani na zdrowie pupili, to warto zachować ostrożność i zwyczajnie nie wychodzić przez chwilę z domu.

W zeszłym tygodniu stwierdzono pierwsze przypadki Końskiego zapalenia opon mózgowych (EEE) oraz Wirusa Zachodniego Nilu, chorób przenoszonych przez komary, które są wyjątkowe niebezpieczne dla ludzi. Massachusetts w zeszłym roku odnotowało największą ilość zakażeń EEE od 1956 roku. Zachorowało wtedy 12 osób, zmarło natomiast sześć.

 

PS

COMMENTS