17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Rubel oficjalną walutą tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Separatystyczne władze w Ługańsku zapowiedziały, że na terenach przez nie kontrolowanych obowiązującą walutą będzie rosyjski rubel. Zaznaczyły, że operacje finansowe już prowadzone są w walucie Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie trwa ukraińska blokada towarowa separatystycznych republik – ługańskiej i donieckiej.

Od 1 marca rosyjski rubel będzie oficjalną jednostką płatniczą na terenie opanowanym przez ługańskich separatystów – tak postanowiła rada ministrów tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej. Jak czytamy w postanowieniu – oficjalne przejście na rosyjską walutę ma na celu stabilizację systemu finansowo-płatniczego republiki. Separatyści tłumaczą, że większość transakcji na ich terytorium i tak dokonywana jest właśnie w rosyjskich rublach.
Wcześniej szef ługańskich separatystów wspólnie z szefem Donieckiej Republiki Ludowej zagrozili Kijowowi, że przemysł na kontrolowanych przez nich terenach przeorientowany zostanie na rynek rosyjski, jeśli ukraińskie władze nie doprowadzą do zakończenia blokady towarowej. Od miesiąca ukraińscy weterani blokują połączenia kolejowe z terytoriami opanowanymi przez separatystów.

Paweł Buszko, Kijów, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520