Rozpoczynają się 60. koncerty Chopinowskie

Rozpoczynają się 60. koncerty Chopinowskie

Rozpoczynają się 60. koncerty Chopinowskie. Od dziś do końca września w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 Łazienki Królewskie rozbrzmiewać będą muzyką Fryderyka Chopina. Podczas Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich wystąpi 42 pianistów: między innymi z Polski, Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Rosji, Stanów Zjednoczonych oraz Włoch. 
Dyrektor stołecznej Estrady, Andrzej Matusiak, podkreślił, że 60. koncerty Chopinowskie to wyjątkowy jubileusz dla Stołecznej Estrady. „Nie ma chyba w historii Warszawy, obecnie, imprez o tak długiej tradycji. Wydaje się, ze ta edycja będzie bardzo piękna, bardzo ważna i zgromadzi rekordową ilość widzów. Przygotowaliśmy znakomity zestaw artystów i będzie to wydarzenie, które zapamiętamy na kolejne dziesięciolecia.”- dodał dyrektor stołecznej Estrady.
W Łazienkach Królewskich dziś o godz. 12.00 wystąpi Krzysztof Jabłoński i Rita Shen następnie o godz. 16.00 – Antoni Besses z Hiszpanii.
Koncerty Chopinowskie, we współpracy z Łazienkami Królewskimi organizuje Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Co roku bierze w nich udział kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy.
Po raz pierwszy recitale pod Pomnikiem Chopina zorganizowano w 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika wybitnego polskiego kompozytora.
Program koncertów dostępny jest na stronie www.lazienki-krolewskie.pl
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Małgorzata Wosiek/kryCOMMENTS

WORDPRESS: 0