20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Rozpoczyna się 36. Międzynarodowy Warszawski Festiwal Filmowy. Widzowie będą musieli oglądać filmy w maseczkach i w odstępie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rozpoczyna się 36. Międzynarodowy Warszawski Festiwal Filmowy. Wielbiciele światowego kina będą mogli wybierać spośród 170 filmów z 56 krajów. Projekcje odbywać się będą w kilku warszawskich kinach do 18 października.

Dyrektor Festiwalu Stefan Laudyn wyjaśnia, że w tym roku projekcje będą się odbywać z zachowaniem środków bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa. Podczas projekcji będzie dostępna tylko połowa miejsc na salach, widzowie będą musieli oglądać filmy w maseczkach i zachowywać bezpieczny odstęp.

Podczas festiwalu pokazanych zostanie 105 pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, które będą prezentowane w kilku sekcjach konkursowych. Najważniejsza sekcja to Konkurs Międzynarodowy, w którym pokazanych zostanie 15 filmów, w tym 8 premier światowych. Stefan Laudyn wyjaśnia, że tematyka filmów jest bardzo różnorodna. Filmy te ukazują tematy zawiązane z problemami społecznymi, politycznymi jak i nawiązują do obecnej sytuacji i zagrożenia jakim jest epidemią.

Stefan Laudyn wyjaśnia, że podczas Festiwalu będzie można zobaczyć też kilka polskich filmów. W Konkursie Międzynarodowym o Grand Prix 36. Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego powalczy „Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka, z kolei w Konkursie Filmów Dokumentalnych znalazły się: „Po złoto” w reżyserii Ksawerego Szczepanika ukazujący historię lekkoatlety Władysława Kozakiewicza oraz „Agonia” w reżyserii Tomasza Knittla, który opowiedział o ostatnich przedstawicielach polskiej muzyki tradycyjnej. W programie znalazło się też kilka polskich filmów krótkometrażowych.

Pełny program projekcji można znaleźć na stronie www.wff.pl

Informacyjna Agencja Radiowa IAR #Banach/d vey/w kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520