Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity

Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity

Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity. Wielbiciele kina dokumentalnego w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy będą mogli zobaczyć 156 filmów z całego świata.

Dyrektor Festiwalu Artur Liebhart wyjaśnia, że hasłem przewodnim tegorocznego przeglądu jest “Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie”. Chodzi o to, by poprzez filmy i rozmowy po projekcjach, zobaczyć i zrozumieć świat “w całym jego pięknie i brzydocie” – tłumaczy dyrektor festiwalu. Dodaje zarazem, że pokazywane filmy nie będą dotyczyły tylko problemów współczesnego świata, ale mają widza oczarować sztuką filmową, przy okazji pokazując kondycję świata i bohaterów, których nigdy byśmy nie poznali.
Artur Liebhart dodaje, że na tegorocznym festiwalu pokazanych zostanie 9 polskich dokumentów między innymi: o ostatnim przywódcy powstania w getcie warszawskim pod tytułem “Marek Edelman… I była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej, “Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” w reżyserii Borysa Lankosza czy ukazująca pracowników zakładu “Symfonia fabryki Ursus” w reżyserii Jaśminy Wójcik.
Podczas festiwalu po projekcjach widzowie będą mogli spotkać się i porozmawiać z twórcami. 
Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.mdag.pl


IAR/W.Banach/zr


COMMENTS

WORDPRESS: 0