HomeKultura

Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity

Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity

Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity. Wielbiciele kina dokumentalnego w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy będą mogli zobaczyć 156 filmów z całego świata.

Dyrektor Festiwalu Artur Liebhart wyjaśnia, że hasłem przewodnim tegorocznego przeglądu jest “Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie”. Chodzi o to, by poprzez filmy i rozmowy po projekcjach, zobaczyć i zrozumieć świat “w całym jego pięknie i brzydocie” – tłumaczy dyrektor festiwalu. Dodaje zarazem, że pokazywane filmy nie będą dotyczyły tylko problemów współczesnego świata, ale mają widza oczarować sztuką filmową, przy okazji pokazując kondycję świata i bohaterów, których nigdy byśmy nie poznali.
Artur Liebhart dodaje, że na tegorocznym festiwalu pokazanych zostanie 9 polskich dokumentów między innymi: o ostatnim przywódcy powstania w getcie warszawskim pod tytułem “Marek Edelman… I była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej, “Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” w reżyserii Borysa Lankosza czy ukazująca pracowników zakładu “Symfonia fabryki Ursus” w reżyserii Jaśminy Wójcik.
Podczas festiwalu po projekcjach widzowie będą mogli spotkać się i porozmawiać z twórcami. 
Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.mdag.pl


IAR/W.Banach/zr


COMMENTS