HomeKultura

Rozpoczyna działanie nowy kanał internetowy TVP Kultura 2

Rozpoczyna działanie nowy kanał internetowy TVP Kultura 2

Rozpoczyna działanie nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. Będzie dostępny na wszystkich urządzeniach mobilnych od godziny 12:00 na platformie TVP Stream. TVP Kultura 2 zaprezentuje: filmy, cykle dokumentalne, seriale, przedstawienia, koncerty oraz programy publicystyczne, dotychczas dostępne tylko w TVP Kultura.

Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP do spraw TVP Kultura redaktor naczelna Kalina Cyz, podkreśliła, że w kulturze nie ma wakacji.

„Naszą letnią ramówkę TVP Kultura 2 ułożone zostały w czterogodzinne bloki. Pierwszy z nich “Kulturalne wakacje”, gdzie w każdym tygodniu eksplorowany będzie inny region Polski. TVP Kultura 2 będzie na Lubelszczyźnie, Wielkopolsce, w województwie Kujawsko-Pomorskim, na Mazowszu czy w Małopolsce. Odwiedzone zostaną również słynne pomniki historii.” – zaznacza redaktor naczelna.

Kalina Cyz dodaje, że program TVP Kultura 2 nie jest dokładnym odzwierciedleniem programu anteny TVP Kultura, ale poszerzeniem oferty kulturalnej.

„Zaprezentowany zostanie specjalny blok poświęcony kulturze w sieci oraz wydarzeniom kulturalnym tworzonym w czasie pandemii. TVP Kultura 2 będzie po trosze: filharmonią, operą, salą koncertową, kinem, klubem oraz miejscem, do którego wszyscy bardzo tęsknimy.”- podkreśliła Kalina Cyz.

Program TVP Kultura 2 będzie można oglądać na stronie internetowej Telewizji Polskiej – TVP Stream, między godziną 12.00 a 24.00. Dzięki pasmu “Kulturalne wakacje” widzowie poznają różne regiony Polski. W cyklu “Kultowej Kultury” wyemitowane zostaną słynne polskie filmy i seriale, takie jak “U Pana Boga za piecem”, “Alternatywy 4” czy “Zmiennicy”. Dostępne będą również propozycje filmowe dla dzieci i młodzieży. Wśród nich: “Pierścień i Róża”, “Wakacje z duchami”, “Dziewczyna i chłopak” oraz cykle “Animama” i “Od ucha do ucha”. Nie zabraknie ciekawych koncertów i spektakli operowych oraz informacji ze świata kultury. Jeden z programów będzie poświęcony także wydarzeniom kulturalnym realizowanym przez artystów w sieci.Program można oglądać w przeglądarkach internetowych pod adresem stream.tvp.pl

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Wosiek/i jf/w dw

COMMENTS