Rozpoczęto budowę najwyższego wieżowca w Detroit

Rozpoczęto budowę najwyższego wieżowca w Detroit

W czwartek odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie rozpoczęto budowę najwyższego wieżowca w Detroit.

Drapacz chmur powstanie na miejscu dawnego centrum handlowego J. L. Hudson, który był jednym z najwyższych domów towarowych świata, zanim został zburzony w 1998 roku. Na czwartkowej uroczystości stawił się Joe Hudson Jr, były dyrektor generalny tego obiektu. Poza nim obecni byli m.in. burmistrz Mike Duggan, zastępca gubernatora Michigan Brian Calley oraz deweloper i miliarder Dan Gilbert.

– W sezonie świątecznym w 1982 roku, gdy ogłosili, że Hudson zostanie zamknięty, przyszedłem tutaj, odwiedziłem sklep po raz ostatni i kupiłem na pamiątkę ozdoby świąteczne, które dzisiaj, 35 lat później, nadal wiszą na mojej choince – powiedział burmistrz.

Nowy budynek będzie liczyć 1,1 mln stóp kwadratowych i pochłonie 900 milionów dolarów. Składać się będzie z dwóch struktur – jedna będzie mierzyć 800 stóp (ok. 244 metrów) wysokości i liczyć 58 pięter, na których znajdzie się od 330 do 450 lokali mieszkaniowych, druga zaś będzie liczyć 12 pięter, a powstaną tam market i przestrzeń wystawowa. Wybudowany też zostanie podziemny parking na 700 aut.

(dr)COMMENTS

WORDPRESS: 0