"> Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję” - wiadomosci.com

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Zatrzymaj aborcję” rozpoczął dziś zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji z powodów eugenicznych. Będzie ona trwała przez trzy miesiące. Obrońcy życia chcą nowelizacji ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Ich projekt zakłada wykreślenie przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. 

Aby parlament zajął się projektem, musi podpisać się pod nim co najmniej 100 tysięcy obywateli. Pełnomocnik Komitetu, Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina zachęca do zaangażowania się w tę inicjatywę i składania podpisów. “One nie zbiorą się same. Wszystko zależy od zaangażowania każdego obywatela, od tego, czy widząc osoby zbierające podpisy, złoży swój podpis, czy ściągnie ze strony internetowej kartę i zbierze podpisy w miejscu pracy, w rodzinie czy wśród przyjaciół” – mówi IAR Kaja Godek.
Kartę podpisów można pobrać na stronie internetowej www.zatrzymajaborcje.pl oraz www.zycierodzina.pl.
W obywatelską inicjatywę “Zatrzymaj aborcję” zaangażowany jest również polski oddział CitizenGo. Projekt ten poparła Konferencja Episkopatu Polski.
W całej Polsce około dziesięciu tysięcy wolontariuszy będzie zbierało podpisy pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej “Zatrzymaj aborcję”. To już piąty obywatelski projekt chroniący życie nienarodzonych dzieci. Za każdym razem podpisywało się pod tymi inicjatywami po około pół miliona obywateli.
W 2016 roku w Polsce przeprowadzono 1042 aborcje z powodu podejrzenia o niepełnosprawność.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Magdalena Kowalewska/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0