12.7 C
Chicago
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Rozpoczęła się kampania społeczna „Taki z ciebie mocarz”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w środę został podpisany pakt przeciwko dopalaczom. To zarazem początek kampanii społecznej, która ma uświadamiać młodzież, czym może się skończyć zażywanie tych niebezpiecznych substancji. Hasło kampanii brzmi: „Dopalacze kradną życie”. 

 

„Jesteśmy przeciw – dopalaczowym zbrodniom. Jesteśmy za – życiem wolnym od narkotyków. Dołącz do nas i powiedz innym: dopalacze kradną życie! Działaj! Twórz! Żyj!” – brzmią słowa podpisanego przez zebranych polityków i urzędników paktu.

 

Na tablicy, która zawierała powyższe słowa, podpisy złożyli m.in. premier Ewa Kopacz, minister zdrowia prof. Marian Zembala, minister sprawiedliwości Borys Budka, minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki, rzecznik praw dziecka Marek Michalak i przedstawiciele różnych organizacji wspierających kampanię.

 

W akcję włączyli się również koszykarz Marcin Gortat i szef WOŚP Jerzy Owsiak, który od lat pomaga zbierać pieniądze na sprzęt medyczny przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mogli pojawić się osobiście, ale obaj mówili do zgromadzonych w MSW z telebimu. – Dopalacz jest narkotykiem, dopalacz kradnie życie – mówił Owsiak.

 

Zanim doszło do podpisania paktu, został zaprezentowany spot promujący akcję. Scena przedstawia szpitalną salę i przypinanie chłopca po zażyciu dopalaczy pasami do łóżka. Ten się wije i krzyczy. Słychać bicie serca, które z kolejnymi sekundami trwania spotu słabnie, a na końcu pojawia się napis: „Taki z ciebie mocarz”. Pomysł na spot jest dziełem dzieci z gimnazjum z Wyszkowa.

 

– Jest profesjonalnie przygotowany, z wymownym zakończeniem, mało tu słów, bo przekaz sformułowany jest w obrazie i akcji. Bardzo dobrze oddaje klimat i emocje – ocenił spot dla AIP dr Krystian Dudek, Prezes Polskiego Stowarzyszenia PR.

 

Pomysłem na rozprzestrzenienie się kampanii jest skuteczny sposób znany z akcji „ice bucket challenge”, w której chodziło o wylewanie sobie wiadra wody na głowę i nominowanie kolejnych osób. Całość oczywiście miała szczytny cel – chodziło o wspieranie ludzi chorych na stwardnienie rozsiane.

 

– Ruszyła akcja viralowa pat lifes challenge, dokładnie według koncepcji akcji ice bucket challenge. Teraz trzeba nagrać dziesięć sekund filmiku o swojej pasji i na koniec powiedzieć hasło: dopalacze kradną życie – mówi Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Grzegorz Jach, pełnomocnik głównego komendanta policji. – To idzie w sieć. Młodzi ludzie nominują kolejnych młodych ludzi – dodaje Jach.

 

Zwraca też uwagę na to, że ważna jest rozmowa z dziećmi, zarówno rodziców, jak i innych osób, które mają wpływ na ich wychowanie, jak choćby nauczyciele. – Zwykle te osoby nie rozmawiają z dziećmi, tylko do nich mówią, a to różnica – mówi AIP Jach.

 

Problem z ratowaniem osób, które trafiają do szpitala po dopalaczach, polega głównie na tym, że lekarze nie mają pojęcia jakie substancje znajdują się w organizmie osoby. – Nasze laboratoria pracują bardzo intensywnie, ale przegrywają z czasem, na rynku wciąż pojawiają się nowe substancje. Wyścig z czasem wygrywają ci, którzy swoje kariery i pieniądze budują na nieszczęściu młodych ludzi – mówiła podczas briefingu premier Kopacz.

 

– Potrzeba zdecydowanie więcej wielokierunkowych działań, w które zaangażują się ludzie mający szczególny autorytet wśród młodych. Dlatego tak cenne jest przyłączenie się do paktu ludzi, którzy mają swój wielki autorytet, jak Jurek Osiak czy Marcin Gortat – powiedziała Kopacz.

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520