0.5 C
Chicago
czwartek, 25 lutego, 2021

Rozpoczęcie Oktoberfest w Monachium

Popularne

Dziś w Monachium na Błoniach Teresy rozpoczyna się Oktoberfest , słynne niemieckie święto piwa. Dożynki chmielne potrwają do 3 października.

Oktoberfest odbywa się corocznie na przełomie września i października. Jest to jeden z największych festynów ludowych. Przyciąga do 7 milionów gości, którzy wypijają około pięciu milionów litrów piwa, sprzedawanego tradycyjnie w litrowych kuflach.
Początki monachijskiego święta piwa sięgają 1810 roku. Z okazji ślubu bawarskiego księcia Ludwika, późniejszego króla Bawarii i księżniczki Therese von Sachsen-Hildburghausen, na łąkach przed murami miasta zorganizowano wyścigi konne.
Festyn rozpocznie się uroczystym pochodem gości, władz miasta i kapel muzycznych, które zagrają później w namiotach piwnych. W południe burmistrz bawarskiego Monachium będzie miał przywilej otwarcia pierwszej baryłki piwa. Pierwszy kufel z piwem otrzyma tradycyjnie premier Bawarii, wypowiadając słowa: „O’zapft is!“, czyli “Odszpuntowana!”.
Co roku organizatorzy stawiają kilkanaście namiotów piwnych, z których największe mogą pomieścić cztery tysiące gości oraz hale piwne, z przeznaczeniem do dziesięciu tysięcy gości.

TS/IAR/www.oktoberfest.de

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane