11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Rozpoczął się sezon na komary

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po upalnym weekendzie pojawiło się więcej komarów. Ukąszenia tych owadów mogą skończyć się tylko zaczerwienionymi, swędzącymi plamami ale mogą też być objawem znacznie poważniejszych powikłań.

 

Lekarze przypominają bowiem, ż komary roznoszą niebezpieczny wirus Zachodniego Nilu, który może być śmiertelny. W ubiegłym roku z tego powodu zmarło w Illinois   8 osób – wynika z danych stanowego departamentu zdrowia. Wiele firm oferuje regularne opryski specjalnym środkiem owadobójczym w obrębie naszych domów, na takie środki zapobiegawcze w sezonie decydują się też władze wielu miasteczek, gdzie populacja komarów jest wyjątkowo duża.   By ograniczyć ich obecność warto usunąć sprzed naszych domów zbiorniki ze stojącą wodą, w której często znajdują się komary, należy też zwłaszcza po zmroku wychodząc na zewnątrz zakładać bluzki z długim rękawem i długie spodnie i używać dostępne środki, które odstraszają te owady. Sezon na komary skończy się dopiero we wrześniu.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. ja juz odczułam skutki ukąszenia przez komara, w ogole nie czuć jak gryzą ! Najgorzej własnie jest z moimi dzieciakami jak je pogryzą komary… dobrze,że zawsze mam dla nich plastry xarasan pod reka, bo przynajmniej jak je nakleję na bąbla to one tego nie drapią,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520