HomeSport

Rozlosowano grupy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Polacy w grupie E z Hiszpanią, Szwecją i…

Rozlosowano grupy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Polacy w  grupie E z Hiszpanią, Szwecją i…

W Bukareszcie rozlosowano grupy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Polacy trafili do grupy E z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu z Ligi Narodów na poziomie B – czyli Słowacją, Irlandią, Irlandią Północną lub Bośnią i Hercegowiną. Polska pierwszy mecz rozegra 15 czerwca w Dublinie z drużyną z barażu. 20 czerwca biało-czerwoni zmierzą się w Bilbao z Hiszpanami, a 24 czerwca w Dublinie ze Szwedami.

Grupę A utworzą: Turcja, Włochy, Walia i Szwajcaria, grupę B: Dania, Finlandia, Belgia i Rosja, grupę C: Holandia, Ukraina, Austria i zwycięzca barażu z Ligi Narodów na poziomie A; grupę D: Anglia, Chorwacja, zwycięzca barażu z Ligi Narodów na poziomie C i Czechy, a grupę F: zwycięzcy barażu z Ligi Narodów na poziomie A lub D, Portugalia, Francja i Niemcy.
Do 1/8 finału awansują po dwie drużyny z każdej z grup i cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Początek mistrzostw Europy 12 czerwca – w meczu otwarcia w Rzymie Turcja zagra z Włochami.
Baraże, których triumfatorzy uzupełnią skład uczestników turnieju, odbędą się pod koniec marca.

LOSOWANIE GRUP – EURO 2020:

grupa A:
Turcja
Włochy
Walia
Szwajcaria

grupa B:
Dania
Finlandia
Belgia
Rosja

grupa C:
Holandia
Ukraina
Austria
zwycięzcy barażu na poziomie A (Islandia, Rumunia, Bułgaria lub Węgry) lub D (Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna lub Kosowo)

grupa D:
Anglia
Chorwacja
zwycięzcy barażu na poziomie C (Szkocja, Izrael, Norwegia lub Serbia)
Czechy

grupa E:
Hiszpania
Szwecja
Polska
zwycięzcą barażu na poziomie B (czyli Słowacją, Irlandią, Irlandią Północną lub Bośnią i Hercegowiną)

grupa F:
zwycięzcy barażu na poziomie A lub D (Islandia, Rumunia, Bułgaria lub Węgry) lub D (Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna lub Kosowo)
Portugalia
Francja
Niemcy

Redakcja Sportowa PR / AG

COMMENTS