23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Rozdano Nagrody „Złotego Orła” – „Golden Eagle Awards”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: Rozdano Nagrody „Złotego Orła” (Golden eagle Awards) w Muzeum Polskim w Ameryce. Uroczystość Golden Eagle Awards została zorganizowana przez Alinę Mikolajczyk i Katarzynę Sowacki, podczas której uhonorowano osoby i organizacje w szczególny sposób działające na rzecz polskiej spoleczności w USA, na rzecz Polski i Polaków.

Ceremonia została zorganizowana przez Polish Women in Business i Polish American Youth Council. Celem było zaangażowanie młodzieży w tego typu uroczystość I zachęcenie do rozwijania ich umiejętności i zaangażowania na rzecz Polonii i Ameryki. Uroczystość odbyła się w dniu 1 czerwca, 2019 roku.

Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gosci z aglomeracji chicagowskiej jak również z innych cęści Stanów Zjednoczonych, w tym gość specjalny, Rita Cosby, znana dziennikarka, pisarka i społecznik polskiego pochodzenia wraz z jej mężem, Tomaczek Bednarek.

Nagrody „Złotego Orła” (Golden eagle Awards)

Osobistości, które zostały wyróżnione nagrodami Golden Eagle to: Rita Cosby, Halina Bielowicz, Dar Serca/ Dorothy Malachowski, Gregory Fryc/Kongres 60 Milionow, Dr. Lucja Mirowska Kopeć, Mariusz Kotowski, Malgorzata Ptaszynska, Rafal Stykowski, Dr. Marek Rudnicki, Zrzeszenie Nauczycieli w Ameryce/Ewa Koch,Helena Soltys.

 

Uroczystośc rozdania nagród zaszczyciła swoją obecnościa Maria Pappas, Skarbnik Powiatu Cook.

 

Rita Cosby spotkała sie z przedstawicielami Polonii, których rodzice czy też dziadkowie brali udział w Powstaniu Warszawskim.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia w dalszej pracy.

Rita Cosby wygłosiła inspirującą prezentację na temat swojej pracy dziennikarskiej, autorskiej. Jest laureatką wielu nagród dziennikarskich w USA. Przeprowadziła wiele wywiadów ze znanymi osobistościami w USA i na świecie. Obsługiwałą kampanie wyborcze na prezydenta USA. Zna wielu amerykańskich prezydentów. Napisała dwie ksiązki które stały się bestsellerami. Jedną z nich jest „Quiet Hero”/”Cichy Bohater”. Jest to opowieść o jej ojcu Kossobutskim, który był uczetniskiem Powstania Warszawskiego. Przez wiele lat nic nie mówił swojej rodzinie o swoim udziale w Powstaniu Warszawskim. Po odkryciu wojennej historii ojca, Rita przeprowadziła z nim wiele rozmów, potem przeprowadziła wiele badań, które zostały uwieńczone napisaniem tej ksiązki. Jej prezentacja w Muzeum Polskim została przyjęta gromkimi brawami. Doceniła pracę innych laureatów na rzecz Polski i USA. Podpisywała potem książki aż do jej wyjazdu na lotnisku. Kierowała się bezpośrednio do Francji, gdzie uczestniczyła w obchodach 75. lecia D-Day w Normandii wraz amerykańskimi przywódcami i weteranami.

Podczas gali Golden Eagle Awards, wręczono rownież honorowe dyplomy, Pani Elżbiecie Kochanowskiej-Michalik za wieloletnie działania na rzecz szerzenia kultury polskiej oraz Szkole im.Henryka Sienkiewicza z okazji 50 lecia istnienia. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki ceremonii Golden Eagle Award przekazują podziękowania gościom za liczne przybycie, wolontariuszom, sponsorom, polonijnym mediom. Rita Cosby udzie  liła min. wywiadu dla Radia dla Ciebie-Polski FM przed rozdaniem nagród. Podziękowania również dla Zygmunta Rygla, Pawłą Krotnego, Andrzeja Bracha, Bożeny Jankowskiej, Artura Borka i wielu innych mediów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystość rozdania Nagród Złotego Orła prowadziła Julia Szumny, była Królowa Parady 3-Majowej w 2017-2018.

W uroczystości rozdania Nagród Złotego Orłą uczestniczył także Vice Konsul Piotr Semieniuk.  Malgorzata Kot, Ryszard Owsiany byli gospodarzami spotkania jako szefowie Muzeum Polskiego.  Zorganizowali wycieczkę po Muzeum dla Rity Cosby, jej męża i towarzyszących osób.

Rozdanie Nagród Złotego Orła poprzedziła konferencja Polish American Women’s Conference zorganizowana przez Malgorzatę Ptaszynską. Uczestniczyło w niej wielu ciekawych mówców, a także gość specjalny Michael Frerichs, Skarbnik Stanu Illinois. Organizatorka konferencji Kobiet otrzymała także specjalna proklamację Rady Miejskiej w Chicago, tuż po inauguracjio nowej Rady Miasta. Gratulacje.

Organizatorki rozdania „Nagród Złotego Orła/Golden Eagle Awards” otrzymały wiele podziękowań i gratulacji za świetnie zorganizowane ceremonię i zachęt aby kontynuować spotkanie w kolejnych latach.

Jako dziennikarz miałem przywilej prowadzić wywiad z Ritą Cosby i Tomaczkiem Bednarkiem oraz pomagać w czasie ich wizyty w Chicago.

Byłby to prawdziwy przywilej i możliwość wzajemnego uczenia się od siebie. Zachecam do posłuchania tego wywiadu.

Interview with Rita Cosby , a renown American media personality, with Alina Mikolajczyk and Katarzyna Kasia Sowacki. [English and introduction in Polish]. It was an honor to have such inspiring conversation. Rita talked about about her journalistic work, trip to Normandy for 75. Anniversary of D-Day, book „Quiet Hero”, work for veterans, the Golden Eagle Award. Wywiad z Rita Cosby, słynną amerykańską dziennikarka polskiego pochodzenia, z Alina i Katarzyna. Inspirująca rozmowa w Radiu dla Ciebie. Rita poleciala z Chicago do Normandii na obchody rocznicy D-Day. Będzie tam przemawiac.Mieliśmy więc wyjątkową okazję, żeby posłuchać jej w Muzeum na ceremoniii rozdania Nagród, a wcześniej zrobić wywiad radiowy. 

@ Tekst Andrzej Mikolajczyk
@ Zdjęcia: Andrzej Mikolajczyk i Andrzej Brach

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520