10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Rozbudowa terminala LNG ma kosztować blisko 890 milionów złotych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nakłady inwestycyjne na rozbudowę terminala LNG w Świnoujściu wyniosą około 890 milionów złotych. Takie przewidywania przedstawił prezes spółki Polskie LNG, która jest operatorem gazoportu Paweł Jakubowski powiedział podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Po rozbudowie zdolności regazyfikacyjne terminala wyniosą 7,5 miliarda metrów sześciennych rocznie, teraz wynoszą 5 miliardów metrów sześciennych.

Przypomniał, że zgodnie z informacją z Komisji Europejskiej, Polska będzie mogła na to przedsięwzięcie uzyskać dofinansowanie w kwocie ponad 550 milionów złotych.
Paweł Jakubowski podkreślił że „uzasadnienie dla rozbudowy, a także perspektywy dla rynku gazu ziemnego są bardzo dobre”. Dodał, że wzrost zapotrzebowania na gaz ziemny w Polsce i w regionie będzie rósł . „Rozbudowywana jest w naszym regionie sieć gazowa i w regionie sieć interkonektorów, Gaz-System realizuje inwestycję Baltic Pipe” – zaznaczył.

Dziś Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu odbierze 55. dostawę gazu skroplonego od czasu jego uruchomienia.

IAR K.P. /kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520