HomePOLSKA

„Różaniec do granic” w mediach społecznościowych

„Różaniec do granic” w mediach społecznościowych

Uczestnicy modlitewnej akcji „Różaniec do Granic” są zaproszeni do publikowania zdjęć i filmów z tego wydarzenia w mediach społecznościowych – powiedzieli Informacyjnej Agencji Radiowej organizatorzy tego wydarzenia. 
Relacje internetowe należy oznaczać hasztagiem #RozaniecdoGranic. Jeden ze współorganizatorów tej duszpasterskiej akcji Maciej Bodasiński podkreśla, że każdy może w niej uczestniczyć. “Wielkim pragnieniem organizatorów jest to, aby “Różaniec do Granic” stał się wydarzeniem wszystkich ludzi. Aby każdy poczuł, że w różny sposób może w nim wziąć udział” – zaznacza Bodasiński.
Do dziś zarejestrowało się ponad 140 tysięcy osób, którzy w sobotę będą modlić się różańcem na granicach naszego państwa. Oprócz nich włączy się kilka milionów Polaków z kraju i z zagranicy. W domach, kościołach i miejscach, gdzie o godzinie czternastej będą przebywać, odmówią różaniec w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
W akcji mają uczestniczyć wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie, między innymi w europejskich stolicach, w portugalskiej Fatimie, w sanktuarium maryjnym w Akicie w Japonii, w Nowej Zelandii oraz za kołem podbiegunowym. „Różaniec do Granic” jest odpowiedzią na zawartą w objawieniach maryjnych prośbę o codzienne odmawianie różańca, wyrażoną 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 40 lat później w Fatimie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska /dw

COMMENTS