HomeWIELKA BRYTANIA

Royal Mail może przestać dostarczać listy w soboty

Royal Mail może przestać dostarczać listy w soboty

Royal Mail zasygnalizowało, że być może przestanie doręczać listy w soboty. Pandemia zmieniła rynek – paczki zaczynają być większym priorytetem i zarobkiem dla brytyjskiej poczty.

W czasie pandemii Royal Mail dostarczyło 1.1 miliarda mniej listów niż w podobnych okresach poprzednich lat. W związku z tym, zasygnalizowało, że może trzeba się wycofać z dostarczania listów w sobotę.

W podjęciu decyzji pomoże badanie przeprowadzone przez Ofcom, który zajmuje się regulacją brytyjskiego urzędu pocztowego.

Royal Mail wie, że nadal istnieje zapotrzebowanie na usługi, w ramach których list zostanie doręczony następnego dnia. Problem w tym, że zapotrzebowanie to występuje głównie podczas dni roboczych.

Zupełnie inna sytuacja dotyczy paczek, na dostarczanie których popyt rośnie od dawna, dzięki sklepom internetowym. Zapotrzebowanie jest jeszcze wyższe podczas panującej obecnie pandemii koronawirusa.

Royal Mail dostarczyło 177m więcej paczek przez ostatnie 5 miesięcy, niż w tym samym okresie w 2019r. To wzrost o 33%, również dochodów z tej części usług.

 

PS

COMMENTS