HomeUSAMiami

Royal Caribbean donosi o stracie 1,6 miliarda dolarów w związku z pandemią koronawirusa

Royal Caribbean donosi o stracie 1,6 miliarda dolarów w związku z pandemią koronawirusa

Royal Caribbean Group zgłosił stratę netto w wysokości 1,6 miliarda dolarów za drugi kwartał 2020 r. – ponieważ koronawirus nadal utrzymuje zamknięcie branży wycieczkowej.Spółka macierzysta Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Azamara i Silverseas Cruises poinformowała o stracie w swoim raporcie kwartalnym w poniedziałek rano. Dla porównania, firma odnotowała zysk netto w wysokości 472,8 mln USD za ten sam kwartał w 2019 r., co oznacza zwrot o wartości ponad 2 mld USD.
„Pandemia COVID-19 stanowi bezprecedensowe wyzwanie dla naszej branży i społeczeństwa” – powiedział w komunikacie prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Group, Richard Fain. „Nasze zespoły niestrudzenie pracują nad tym, aby jak najszybciej wrócić do świadczenia usług i robią to, opracowując nowe protokoły w celu ochrony dobrego samopoczucia naszych gości, załogi i miejsc, które odwiedzamy.

Raport zysków pokazuje, że firma z Miami straciła 7,83 USD na akcję. Jej akcje zamknęły się w piątek na poziomie 52,10 USD, co oznacza stały wzrost z marcowego najniższego poziomu 19,25 USD za akcję. W styczniu przed pandemią notowano na nim ponad 135 USD za akcję.
JK

COMMENTS