Rosyjskie służby zatrzymują zwolenników lidera opozycji Aleksieja Nawalnego

Rosyjskie służby zatrzymują zwolenników lidera opozycji Aleksieja Nawalnego

Rosyjskie służby zatrzymują zwolenników lidera opozycji Aleksieja Nawalnego. Opozycyjni działacze twierdzą, że ma to związek z zaplanowanymi na sobotę antyputinowskimi demonstracjami. Przeciwnicy Kremla zamierzają wyjść na ulice ponad 90 miast, aby zaprotestować przeciwko obejmowaniu po raz czwarty urzędu prezydenta Rosji przez Władimira Putina.

Demonstracje mają się odbywać pod hasłem „przegońmy cara”. Mówił o tym kilka dni temu na wiecu w Moskwie ich organizator Aleksiej Nawalny. W przeddzień protestów policja w pięciu miastach zatrzymała współpracowników lidera opozycji. Pod różnymi pretekstami przetrzymywano ich na komisariatach i grożono odpowiedzialnością karną. Według rozgłośni Echo Moskwy, do zatrzymań doszło między innymi: w Krasnojarsku, Kemerowie, Krasnodarze, Tambowie i Riazaniu. Inauguracja czwartej kadencji prezydentury Władimira Putina została zaplanowana na najbliższy poniedziałek 7 maja. Rosyjska opozycja nie uznała marcowych wyborów prezydenckich i podobnie jak część obserwatorów twierdzi, że wyniki głosowania zostały sfałszowane.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ zr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0