4.1 C
Chicago
Sunday, December 3, 2023

Rosyjskie media: USA mogą dobić rosyjską gospodarkę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rosja musi się liczyć z nowymi amerykańskimi sankcjami – twierdzi portal Gazieta.ru. W opinii dziennikarzy, Stany Zjednoczone mają jeszcze wiele możliwości, żeby dobić rosyjską gospodarkę.
Według Gaziety.ru, zawarte niedawno porozumienie w sprawie irańskiego programu jądrowego umocniło pozycję Waszyngtonu w stosunku do jego geopolitycznych konkurentów. “W przypadku eskalacji konfliktu w Donbasie, Biały Dom jest gotów nałożyć na Rosję nowe sankcje” – twierdzi portal. Przypomina przy tym, że niedawno odbyła się rozmowa telefoniczna Władimira Putina z Barackiem Obamą, w której obaj prezydenci uznali, że rozumieją się dobrze, choć nie we wszystkim się zgadzają. “Zgodzili się w sprawie Iranu, ale już gorzej z porozumieniem w sprawie Syrii” – zauważa Gazieta.ru. Zaznacza jednocześnie, że kością niezgody jest Ukraina. W opinii portalu, oznacza to, że USA i Unia Europejska zawsze znajdą powód, żeby uderzyć w Rosję.
Powołując się na ekspertów Gazieta.ru stwierdza, że Waszyngton i Bruksela mają jeszcze cały arsenał sankcji, mało szkodliwych dla siebie, ale niezwykle bolesnych dla rosyjskiej gospodarki. Specjaliści wskazują na: odcięcie rosyjskiego biznesu od zachodnich kredytów, odłączenie od światowego systemu bankowego SWIFT, embargo na eksport ropy i zamrożenie rosyjskich rachunków bankowych na całym świecie.