21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Rosyjski sąd zlikwidowała fundację A. Nawalnego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Moskiewski sąd zlikwidował fundację Aleksieja Nawalnego. Z wnioskiem o podjęcie takiej decyzji wystąpiło ministerstwo sprawiedliwości. Fundacja „Piąta pora roku” zajmowała się organizacją i finansowaniem sztabów wyborczych opozycyjnego polityka. Aleksiej Nawalny zapowiedział odwołanie się od wyroku.

Adwokat fundacji Wiaczesław Gimadi poinformował w rozmowie z radiem Echo Moskwy, że ministerstwu sprawiedliwości nie podobały się ciągłe zmiany adresu organizacji. -„Dopiero 20 stycznia podpisaliśmy umowę wynajmu pomieszczeń” – tłumaczył prawnik. Według Wiaczesława Gimadiego, resort sprawiedliwości zarzucił fundacji gromadzenie środków finansowych w kryptowalucie. -„To kłamstwo, ponieważ przyjmowaliśmy datki wyłącznie w rosyjskich rublach” – dodał adwokat.

Fundacja „Piąta pora roku” koordynuje prace regionalnych sztabów Aleksieja Nawalnego. To w jej imieniu są podpisywane umowy ze współpracownikami i właścicielami pomieszczeń.
Aleksiej Nawalny po tym, gdy Centralna Komisja Wyborcza nie zarejestrowała jego kandydatury w wyborach prezydenckich postanowił na 28 stycznia zwołać w całej Rosji marsze protestacyjne. Jednocześnie wezwał swoich zwolenników do bojkotu wyborów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520