21.3 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Rosyjski parlament przyjął ustawę o kontrsankcjach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła w trzecim czytaniu ustawę o kontrsankcjach. Deputowani niższej izby parlamentu przyznali Radzie Ministrów prawo do sporządzenia katalogu restrykcji, które miałby być odpowiedzią na zachodnie sankcje nałożone na Rosję. Ograniczenia wobec Federacji Rosyjskiej wprowadziły kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone w związku z: aneksją Krymu, wojną w Donbasie i ingerowaniem rosyjskich służb w wewnętrzne sprawy innych państw.

W uzasadnieniu do ustawy o kontrsankcjach, rosyjscy deputowani napisali, że „celem nowego prawa jest ochrona interesów i bezpieczeństwa Rosji, a także jej suwerenności i wolności obywateli”. Kontrsankcje mają być wprowadzane wobec państw, organizacji i osób, które podejmują nieprzyjazne działania wobec Federacji Rosyjskiej.

Część niezależnych ekspertów już wcześniej ostrzegała, że kontrsankcje będą miały negatywny wpływ na rosyjską gospodarkę. W ich ocenie, Moskwa nie dysponuje obecnie instrumentami nacisku, które byłyby dotkliwe dla innych państw, zwłaszcza krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Zdaniem specjalistów dotychczasowe sankcje wprowadzone przez Zachód nadszarpnęły budżet Rosji i są odczuwalne zarówno dla firm, jak i osób fizycznych.

Zachodnie państwa nałożyły sankcje na Federację Rosyjską nie godząc się z prowadzoną przez Kreml polityką siły, napaściami na kraje sąsiednie i podejmowanymi przez Moskwę próbami zdestabilizowania życia społeczno – politycznego w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kano

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520