Rosyjski dyskont wchodzi do Polski? Biedronka i Lidl mogą mieć syberyjskiego konkurenta

Rosyjski dyskont wchodzi do Polski? Biedronka i Lidl mogą mieć syberyjskiego konkurenta

Jak donosi portal money.pl, rosyjska sieć dyskontów Svetofor z Syberii, planuje wejście na polski rynek. To może oznaczać konkurencję dla dobrze nam znanej Biedronki i Lidla. Dalsza część artykułu poniżej.

Marka w Polsce ma działać pod nazwą Mere i – jak donosi portal money.pl – sieć ma pojawić się także w Rumunii oraz w Niemczech. I to właśnie u rumuńskich sąsiadów rozpocznie się pierwsza ekspansja sieci. Na południu tego kraju mają zostać otwarte pierwsze sklepy, docelowo powstanie ich tam 16. Później spółka ma pojawiać się u nas i na zachodzie.

 

O planach Svetofora więcej informacji pojawia się w rumuńskim piśmie “Ziarul Financiar”. To w nim możemy przeczytać, że sklepy mają mieć ok. 800-1200 m kw., zatrudniać 20 pracowników na sklep a w asortymencie, w 70 % pojawiać się ma żywność.

 

Pojawiają się też informację, że za nowe sklepy odpowiadać będzie firma Torgservice RM. Svetofor to w sumie ok. 600 sklepów w Rosji. Dyskonty są także w Kazachstanie, Azerbejdżanie i na Białorusi.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0