Rosyjska straż więzienna nakręciła clip ze scenami przemocy

Rosyjska straż więzienna nakręciła clip ze scenami przemocy

Funkcjonariusze rosyjskiej straży więziennej z Buriacji nakręcili clip muzyczny, w którym znalazły się sceny znęcania się nad skazanymi. Jak podało Radio Svoboda, służba prasowa buriackiej Federalnej Służby Więziennej potwierdziła, że film rzeczywiście nakręcili autentyczni funkcjonariusze.

Według rosyjskich mediów niezależnych, clip najprawdopodobniej jest reklamą, która ma zachęcać do wstąpienia w szeregi Federalnej Służby Więziennej. Rosyjscy dziennikarze odnotowali, że obraz zawiera sceny przemocy, między innymi widać jak strażniczki więzienne wykręcają ręce skazanemu, a jeden ze strażników celuje z kuszy do jabłka ustawionego na głowie więźnia. Piosenka zarejestrowana przez funkcjonariuszy kończy się słowami -„Jeśli jesteś gotowy wykonywać rozkaz, pośpiesz się przyjacielu będziesz jednym z nas”. Radio Svoboda przypomina, że w 2018 roku Federalna Służba Więzienna Rosji znalazła się w centrum skandali związanych ze stosowaniem tortur wobec skazanych i aresztantów.

Kilka dni temu rosyjskie media niezależne poinformowały o projekcie fotograficznym policjantów z Rostowa nad Donem, którzy z okazji Dnia Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami pozowali do zdjęć w mundurach NKWD – radzieckiej organizacji bezpieczeństwa odpowiedzialnej za masowe mordy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0