Rosyjska partia władzy traci w sondażach. Problemy ma Putin

Rosyjska partia władzy traci w sondażach. Problemy ma Putin

Rosyjska partia władzy traci w sondażach opinii publicznej – podało Radio Swoboda. Jedną Rosję popiera obecnie 32,2 procent obywateli. 
Według rozgłośni, to najgorszy wynik w historii tego ugrupowania. Sondaż przeprowadziło związane z Kremlem Wszechrosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej WCIOM.
Poparcie dla Jednej Rosji spada systematycznie od co najmniej roku. Podobne kłopoty wizerunkowe ma Władimir Putin. Radio Swoboda przypomina, że gwałtowny spadek popularności prezydenta i rządzącej partii nastąpił po tym, gdy w Rosji ogłoszono reformę związaną z podwyższeniem wieku emerytalnego. Doszło wtedy do masowych protestów, w trakcie których nawet Rosjanie do tej pory popierający Władimira Putina i Jedną Rosję krytykowali prezydenta. Wcześniej w kampanii wyborczej prezydent zapowiadał, że nie będzie przeprowadzał drastycznych reform społecznych. Radio Swoboda zauważa, że spadająca popularność prezydenta i Jednej Rosji od dawna niepokoi kremlowskich urzędników. Po ich interwencji WCIOM zmienił metodę prowadzenia sondaży, ale nic to nie pomogło.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/Siekaj



COMMENTS

WORDPRESS: 0